Z NAMI ZAWSZE PO DRODZE
Laweta Tarnów – jak to działa i kiedy wezwać lawetę?
Pomoc drogowa Tarnów – kiedy wezwać lawetę, jakie są koszty, czas i metody interwencji?
Twój samochód się zepsuł i nagle Cię zawiódł? Na autostradzie lub nawet na odosobnionym i mało uczęszczanym odcinku dowolnej drogi krajowej, wojewódzkiej lub gminnej? Wtedy przyda Ci się wiedza o lawecie! Kiedy wezwać lawetę i jak to działa?
Główne obawy kierowcy zwracającego się o pomoc drogową dotyczą:
- kosztów, jakie będzie musiał ponieść
- czasu dojazdu
- sposobu interwencji
Zepsuty pojazd, lub uszkodzony – jeśli brał udział w wypadku drogowym – prawdopodobnie będzie wymagał naprawy w warsztacie lub będzie musiał zostać odholowany na parking do czasu wyjaśnienia spawy zdarzenia.
W tym artykule postaramy się rozwiązać kilka kwestii i dylematów związanych z wezwaniem pomocy drogowej – kiedy wezwać lawetę i na co zwrócić uwagę.
Krótki przegląd o tym, co znajdziesz w tym artykule dla zabieganych:
- Laweta i ubezpieczenie
- Laweta – do kogo zadzwonić w Tarnowie i okolicach?
- Laweta – jak przebiega akcja ratunkowa?
- Laweta – z kim się skontaktować?
- Usługi lawetą Tarnów
- Laweta dla motocykli
- Laweta – ile to kosztuje?
Laweta Tarnów i ubezpieczenie
Wiele polis OC komunikacyjnych przewiduje możliwość uzyskania przez ubezpieczonego pomocy drogowej we własnej firmie. Zarówno w przypadku awarii mechanicznej pojazdu, jak i w razie wypadku drogowego. Zastanawiasz się, kiedy wezwać lawetę w ramach ubezpieczenia?
Laweta Tarnów i bezpłatny przyjazd w ramach ubezpieczenia
W takich przypadkach firma ubezpieczeniowa informuje klientów o bezpłatnym numerze uzgodnionej usługi, pod który można zadzwonić w razie potrzeby. Nic nie będzie musiało być uiszczane po przybyciu pojazdu, z wyjątkiem różnych postanowień zawartych w warunkach umownych (na przykład niektóre przewidują ograniczoną liczbę bezpłatnych interwencji w ciągu roku).
Pogotowie ratunkowe do kontaktu w przypadku awarii w ramach ubezpieczenia
Nawet niektórzy producenci samochodów, zwłaszcza tych bardziej renomowanych marek, oferują nabywcom swoich samochodów pogotowie ratunkowe do kontaktu w przypadku awarii. Często jest możliwa interwencja lawety na miejscu, a następnie naprawa samochodu w autoryzowanym warsztacie.
Laweta – do kogo zadzwonić w Tarnowie?
Jeżeli nie uwzględniłeś pomocy drogowej w swojej polisie ubezpieczeniowej i uległeś awarii lub wypadkowi, z wyjątkiem najpoważniejszych przypadków, w których interweniuje policja, będziesz musiał wybrać, do kogo zadzwonić, aby laweta mogła zabrać pojazd, który nie jest w stanie samodzielnie kontynuować podróży.
Należy pamiętać, że wiele lawet przyjeżdża już z mechanikiem na pokładzie, aby rozwiązać najczęstsze problemy, które spowodowały awarię. Natychmiast i bezpośrednio na miejscu, a więc bez konieczności zawożenia pojazdu do warsztatu.
Na autostradach (A1 – zaczyna się w Rusocinie pod Gdańskiem, a kończy przy przejściu granicznym z Czechami, A4 – zaczyna się w Jędrzychowicach k. Zgorzelca, a kończy na przejściu granicznym z Ukrainą w Korczowej) czynna jest pomoc drogowa, którą wzywają kolumny SOS rozmieszczone w zatoczkach pasów awaryjnych (nie jest konieczne korzystanie z telefonu komórkowego, aby poprosić o interwencję pojazdu). Ta usługa pomocy dla kierowców znajdujących się w trudnej sytuacji polega na usunięciu pojazdu w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego i przetransportowaniu go do bazy lub warsztatu, gdzie zostanie przechowany lub naprawiony.
Potrzebujesz pomocy drogowej lub usługi lawety w Tarnowie i regionie, lub na autostradzie A4 – Skorzystaj z naszych telefonów alarmowych +48 605-876-912 oraz +48 602-665-948. Nasi dyspozytorzy są dostępni pod telefonem przez 24 godziny 7 dni w tygodniu.
Laweta Tarnów – jak przebiega akcja ratunkowa?
Tylko operatorzy upoważnieni przez właściciela lub zarządcę mogą interweniować na autostradach. Dlatego wybór jest ograniczony do głównych operatorów, których wyjaśnimy w następnym akapicie, podczas gdy na normalnych drogach (zarówno miejskich, jak i pozamiejskich) możesz zadzwonić do dowolnego mechanika i po dowolną prywatną lawetę.
laweta Tarnów – polecamy się na drodze! telefon kontaktowy: 605-876-912 – zadzwoń!
W zależności od przypadku, operator będzie mógł załadować zepsuty lub uszkodzony samochód na lawetę przy użyciu najbardziej odpowiednich metod, takich jak:
- liny
- rolki transportowe
- drążki do podnoszenia
A także w przypadkach, gdy samochód wypadł z drogi lub został przewrócony. Operacja będzie dłuższa i bardziej skomplikowana: w najtrudniejszych przypadkach akcja trwa kilka godzin.
Laweta Tarnów z kim się skontaktować? Wypadek na autostradzie A4
Jeśli masz wypadek na autostradzie A4 w okolicy Tarnów – Rzeszów, a Twoje auto waży do 8 ton, możesz zadzwonić do firmy zajmującej się holowaniem i lawetą zepsutych lub uszkodzonych pojazdów.
Pomoc Drogowa 24/7 Marcin Cygan – Całodobowa pomoc drogowa na Autostradzie A4.
Laweta Tarnów czynna 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, w tym święta! Z możliwością uzyskania zniżek.
Istnieje też wiele innych lawet w okolicy, z którymi możesz się skontaktować w razie potrzeby pomocy drogowej, jednak wyżej wymieniona firma sprawdza się najlepiej i najszybciej przyjeżdża na miejsce zdarzenia.
Laweta samochodowa Tarnów cena – ile kosztuje?
Koszt lawety różni się w zależności od firmy, która jest wezwana do pomocy drogowej. Taryfy są jednak podobne i dlatego są dość jednolite.
Standardowa cena za interwencję lawety na zwykłych drogach i autostradach zaczyna się od 800 – 1100 zł (wyższe stawki za usługę nocną, od 22.00 do 06.00 lub w dni ustawowo wolne od pracy, w tym soboty). Do stawki podstawowej należy doliczyć koszty transportu (zwykle naliczane są w przeliczeniu na kilometr, z odliczeniem za pierwsze 30 km lub do wyjazdu z pierwszego punktu poboru opłat) oraz ewentualne koszty magazynowania do czasu odbioru.
Pomoc drogowa nie tylko dla samochodów, ale i dla motocykli w Tarnowie – jak to działa?
Pomoc lawetą to nie tylko pojazdy na czterech kołach. Motocykliści, panowie drogi i symbol beztroskiej jazdy, mogą mieć takie same problemy, jak kierowcy aut.
W rzeczywistości czasami kierowcy motocykli mogą mieć nawet więcej problemów niż kierowcy samochodów. Dlatego oni również powinni zawsze mieć pod ręką numer do firmy – laweta Tarnów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Oczywiście mając nadzieję, że to nigdy się nie przyda.
Poniżej znajdziesz odpowiedzi na pytania takie jak, kiedy wezwanie lawety w Tarnowie jest koniecznością dla motocyklisty.
Wyjaśnimy również, dlaczego podczas rozmowy zawsze należy określić rodzaj pojazdu, który ma być przewożony. Transport samochodu w rzeczywistości różni się od transportu motocykla!
W jakich przypadkach do motocykla potrzebna jest laweta 24h Tarnów?
Pogotowie ratunkowe interweniuje przede wszystkim w razie:
- wypadku
- awarii silnika
- rozładowania akumulatora
Pojazd już po prostu nie działa i trzeba go jakoś zawieźć do zaufanego mechanika.
Są to główne przyczyny zarówno samochodów, jak i motocykli. Drogi kryją jednak jeszcze kilka pułapek na motocykle, z których część nie jest tak oczywista.
Złamany kluczyk w stacyjce
Zatrzymałeś się na stacji benzynowej aby zatankować i włożyłeś klucz do zamka. Źle się obraca, naciskasz na siłę i połowa klucza pozostaje w dłoni. Zakładając, że możesz wyjąć kawałek klucza, który utknął w środku, nadal pozostajesz bez klucza.
Dziura w drodze
Dziury są nieprzyjemne dla samochodów, niebezpieczne dla rowerów i motocykli. Po prostu niezauważenie jednej dziury, być może trochę ukrytej w cieniu, może zaszkodzić Tobie oraz motocyklowi. To bardzo dobry powód, aby zawsze nosić ochraniacze i mieć przy sobie numer kontaktowy do lawety.
Śliska droga
Drogi pokryte kilkucentymetrową wodą lub zabrudzone błotem są niebezpieczne dla wszystkich, ale szczególnie dla motocyklistów. Dwa koła mają mniejszą przyczepność niż cztery, przez co są mniej niezawodne w pewnych sytuacjach. Jedziesz jednośladem, a drogi nagle stają się niebezpieczne? Być może z powodu szczególnie gwałtownej burzy? Odłóż wszystko na później i dzwoń po lawetę w Tarnowie.
Funkcje lawety Tarnów dla motocykla
Kiedy dzwonisz po lawetę Tarnów – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – nasi operatorzy pytają, do jakiego rodzaju pojazdu potrzebujesz transportu. W rzeczywistości lawety używane do pomocy drogowej różnią się w zależności od charakterystyki pojazdu. Ważne jest również, aby określić, czy możesz ręcznie pchać motor, czy też znajduje się on w pozycji leżącej. Niektóre motory ważą 160 kg lub nawet więcej. Jeśli leżą na ziemi, podniesienie ich ręcznie jest prawie niemożliwe.
W zależności od sytuacji istnieją dwa rozwiązania transportu motocykla na lawecie:
- popchnięcie go ręcznie, dzięki rampie lub uchylnej skrzyni ładunkowej
- użycie dźwigu do podnoszenia i załadunku jest nieuniknione w przypadku przewrócenia się bardzo ciężkich pojazdów lub zablokowania kół
W obu przypadkach pojazd służący nieść pomoc drogową wyposażony jest w specjalne kliny pod koła. Platforma posiada specjalny stojak, który zaciska przednie koło w imadle, utrzymując pojazd w pozycji pionowej. W tym momencie przednie i tylne paski są mocowane do elementów konstrukcyjnych motocykla. W ten sposób pozostaje nieruchomy i nie przewraca się nawet w przypadku gwałtownego hamowania lub przyspieszania.
Jak pchać zepsuty motocykl?
Jeśli zatrzyma się na środku drogi, a koła nie są zablokowane, najlepiej przesunąć motocykl na bok do czasu przybycia lawety. Po wykonaniu wezwania i przybyciu pomocy, konieczne może być wepchnięcie motocykla na rampę. Jak to wszystko zrobić, biorąc pod uwagę wagę niektórych motocykli? Istnieją dwa sposoby.
Pchanie motoru, gdy na nim siedzisz możliwe jest tylko wtedy, gdy dobrze dotykasz ziemi obiema stopami. Podjedź trochę do przodu ze zwolnionym hamulcem, pchając motor tylko jedną stopą. Powtórz to z drugą stopą, robiąc krok do przodu – krok po kroku. Zawsze upewnij się, że jedną stopę mocno stawiasz na ziemi.
Z ziemi łatwiej pchać motor, bo używasz całego ciała. Niestety jest to jeszcze bardziej ryzykowny manewr, gdyż znacznie łatwiej jest upuścić motocykl. W takim przypadku ustaw skrzynię biegów w położeniu neutralnym i otwórz podpórkę. Stań obok motocykla i złap go obiema rękami za kierownicę. Wyprostuj go i zdejmij podpórkę, starając się, aby była jak najprostsza. Jedź powoli i zawsze z dwoma palcami na przednim hamulcu.
Gdzie kończy się trasa lawety w Tarnowie? Gdzie zostanie odwieziony Twój pojazd?
Przyjechała pomoc drogowa i załadowałeś pojazd na lawetę bez problemów. Jaki jest teraz cel podróży? Polityka pomocy drogowej przewiduje zabranie motocykla do najbliższego warsztatu. Płacąc dopłatę, możesz zabrać go tam, gdzie zechcesz. Gwarancja producenta obejmuje transport do najbliższego autoryzowanego warsztatu.
Pomoc w razie awarii bez ubezpieczenia nie ma ograniczeń. Możesz wybrać, czy chcesz zabrać swój pojazd do warsztatu usługodawcy, czy do innego warsztatu. Jeśli zaufany mechanik jest daleko, musisz liczyć się z dopłatą.